-43%
superortho

Атлетски стегач за колено со отвор

1,534.00 ден 877.00 ден

S
M
L
XL
XXL
Избриши
🔥❄️ЗИМСКА АКЦИЈА❄️🔥
🎁СО СЕКОЈА НАРАЧКА НАД 1000ден СЛЕДУВА ПОКЛОН🎁
*Цената ќе се зголеми кога времето ќе заврши*
 • Идеален за поддршка и стабилизација на коленото.
 • Превенира од повреди за време на спортски и работни активности.
 • Овозможува топлинска терапија.
 • Го забрзува заздравувањето на повредата.

Идеален е за поддршка и стабилизација на повреденото колено , покрај тоа превенира повреди на коленото при спортување и други работни активности и ослободува од болка. Кружниот отвор околу чашката на коленото може да ја заштити пателата и да го позиционира коленото без да го измести. Единствениот неопренов материјал дава топлинска терапија и лесен притисок со цел да ја забрза крвната циркулација.

Препорачливо за:

 • Заштита и поддршка.
 • Стабилизација.
 • Болка и оток на колено.
 • Артритис.
 • Остеоартритис.
 • Други болки во колено.
 • Дестабилизација.
 • Подобрување на перформансите

Големина:

 • S       30-34cm
 • M      34-38cm
 • L       38-42cm
 • XL    42-46cm
 • XXL 46-50cm

Состав: 70% Неопрен, 30% Најлон

Внимание : при некоја кожна реакција, чешање, Ве молиме престанете со употреба и консултирајте се со доктор.

Шифра: N/A Категории: ,
Достава

Експресна испорака (само за Скопје)

 • За сите нарачки, имате можност да изберете експресна испорака во рок од 24часа која важи (само за Скопје), која ќе ве чини 199 ден.

Стандардна испорака

 • За сите нарачки до 3000 ден. имате можност да изберете стандардна испорака која ќе ве чини 118 ден.

Бесплатна достава

 • За сите нарачки над 3000 ден. автоматски ќе ви биде доделена можноста за бесплатна достава при вршење на нарачката.