Showing all 16 results

Странично мени
Прикажи 12 16 24 36
-69%
Затвори

OPIA – 3D Шиатцу масажер со греење

6,490.00 ден 1,990.00 ден

3D ШИАТЦУ МАСАЖЕР СО ГРЕЕЊЕ – има 8 ротирачки делови кои ги намалуваат болките, затегнатоста во мускулите и болките во телото. При секоја сесија на масирање, ротирачките делови автоматаски ја менуваат насоката со цел да се постигне најдобар резултат.

Функцијата за греење дополнително ја зголемува интензивноста на масажата, и притоа ви помага да се релаксирате со засилување на циркулацијата.
Се што треба да направите е да седнете и да го притиснете копчето за вклучување, а потоа едноставно уживајте!

Масажерот доаѓа со 2 приклучока штекер/автомобил

Може да се користи на:
Врат, Грб, Струк, Абдомен, Нозе, Раце.

 • 3 Вида режими на масажа
 • Ергономски дизајниран за вашето тело
 • Функција за загревање

UV лампа за гел нокти (24W)

2,000.00 ден 1,487.00 ден

UV лампата за гел нокти е идеална за употреба во домашни услови, но и професионални салони. Содржи 15 UV светла што ја прави неверојатно моќна и брза при сушењето на гелот за нокти. Може да се користи за гел за надградба, но и за сушење на гел лакови.  

Особини:

 • 15 LED светла со работен век до 50 000 часа
 • Соодветно за сите типови на гел лакови
 • Опција за тајмер: 45 и 60 секунди
 • Може да се сушат сите 5 прсти истовремено
 • Компактни димензии – совршено за патување
 • Димензии: 23 х 12.5 х 7 cm

UV лампа за гел нокти (48W)

2,190.00 ден 1,766.00 ден

UV лампата за гел нокти е идеална за употреба во домашни услови, но и професионални салони. Содржи 15 UV светла што ја прави неверојатно моќна и брза при сушењето на гелот за нокти. Може да се користи за гел за надградба, но и за сушење на гел лакови.

Особини:

 • 15 LED светла со работен век до 50 000 часа
 • Соодветно за сите типови на гел лакови
 • Опција за тајмер: 10, 30, 60 и 99 секунди
 • Може да се сушат сите 5 прсти истовремено
 • Димензии: 22  x 19.5 x 10.5 cm
-27%
Затвори

Апарат за безболна депилација

1,500.00 ден 1,090.00 ден
 • Апаратот за безболна депилација инстантно и безболно ги отстранува влакната и обезбедудва мазна кожа без иритации предизвикани од стандардната депилација.
 • Совршениот ергономски дизајн удобно се приклопува на вашата дланка.
 • Не предизвикува исекотини и гребаници како со брич.
 • Апаратот е хипоалергенски и  нежен за секаков тип на кожа.
 • Совршен за нозе, раце, бикини зона и пазуви.
-66%
Затвори

Апарат за депилација

2,200.00 ден 749.00 ден

Депилацијата во вашиот дом никогаш не била полесна! Се што треба да направите е да го додадете восокот во садот за загревање, да почекате неколку минути да се растопи и може да започнете! Ефектот трае до еден месец и новите влакна се се потенки и поретки! Совршено за домашна, но и професионална употреба.
Апаратот за депилација е соодветен за отстранување на влакна од секој дел од телото. Компактен е и преносен, што значи дека лесно може да го понесете со себе. Направен е од долготраен материјал, моќен грејач и има копче за контрола на температурата.
Совршена алатка за отстранување на влакната од секој дел од телото, вклучувајќи раце, нозе, стомак, лице, бикини зона и пазуви. Со помош на копчето за прилагодување, можете да изберете точна температура според восокот што го користите.

Начин на употреба:

 1. Исчистете ја кожата каде што ќе вршите депилација. Не додавајте масла или лосиони.
 2. Додадете го восокот во садот. Приклучете го уредот во струја и прилагодете ја температурата.
 3. Откако ќе се растопи восокот, намалете ја температурата и нанесете слој восок на кожата во насока на растот на влакната.
 4. Оставете восокот да се разлади пред да го повлечете спротивно од насоката на растот на влакната.
 5. Откако ќе завршите, исклучете го уредот од струја и оставете да се разлади пред да го покриете со капакот.

ЗАБЕЛЕШКА:

 • Осигурајте се дека восокот не е премногу топол пред да го нанесете.
 • Не нанесувајте на оштетена или иритирана кожа.
 • Не го користете ако кожата реагира негативно на восок.
 • Не го користете 2 часа по туширање или сончање.

-43%
Затвори

Водоотпорен масажер за бања

1,320.00 ден 748.00 ден

Разгалете го вашето тело со помош на водоотпорниот масажер за бања!

Не е потребно повеќе да трошите илјадници денари на луксузни масажи! Претворете ја вашата бања во неверојатно спа искуство! Системот за масажа нежно чисти, масира и ја ексфолира кожата и ја остава здрава со прекрасен сјај. Променливите ротирачки додатоци може да ги користите заедно со вашите омилени продукти за тело! Долгата рачка овозможува лесно достигнување на вашиот грб или нозе. Содржи копче за прилагодување на брзината.

Вклучени додатоци:

 • Додаток за микродермоабразија
 • Мрежест сунѓер
 • Додаток за бањање
 • Додаток за масажа
 • Камен за стапала

ПОТРЕБНИ СЕ 3 Х АА БАТЕРИИ ЗА РАБОТА!

-46%
Затвори

Калус про 2 во 1 (апарат за нега на петите)

990.00 ден 531.00 ден

360-степени  ротирачки ролер со широк агол од 300 степени, удобен и едноставен за ракување ергономичен дизајн и удобен на допир.
Одличен за патување уникатна технологија за тркалање и брусење на петите, поефикасна и побезбедна ролер глава со водоотпорен дизајн за влажно и суво користење. Лесен за расчистување и поудобно користење.

Карактеристики:

 • Бренд и модел KEMEI KM-2501
 • Тип: Одстранувач на закоравена кожа од петите
 • Материјал: ABS пластика, Кварц песок
 • Моќност 3 W
-75%
Затвори

Комплет за избелување на заби

1,595.00 ден 396.00 ден

Комплетот за избелување на заби со помош на LED технологија го забрзува процесот на избелување. Напредната светлина во комбинација со гелот за избелување брзо ги отстранува дамките од површината на забите и навлегува длабоко за отстранување на тврдокорните наслаги.

Особини:

 • Погодно за избелување во домашни услови
 • Компактен дизајн погоден за патување
 • Специјален гел за избелување што се активира со помош на LED светлото
 • Гел за намалување на чувствителноста по третманот

-53%
Затвори

Масажер перница

2,090.00 ден 990.00 ден
 • Се користи за масажа на вратот, грбот, струкот, нозете.
 • Начин на контрола: механичка.
 • Инфрацрвена магнетска терапија.
 • Напојување: Приклучок во автомобил и адаптер за во штекер
 • Волтажа: DC12V 2A
 • Димензии: 30 X 18 X 12cm
-52%
Затвори

Моќен чистач за заби

660.00 ден 316.00 ден

Чувајте ги вашите заби секој ден чисти на брз и практичен начин со моќниот чистач за заби.Брзиот и лесен бежичен дизајн совршено ги остранува остатоците од храна.Препорачливо е за деца и возрасни, користете го секој ден за да ги одржувате вашите заби чисти.

-52%
Затвори

Обелувач на заби

780.00 ден 375.00 ден

Белеењето на забите со системот WhiteSmile е иновативен метод, кој ги пренесува избелувачките процедури од стоматолшката ординација во домот. Активната состојка на системот е 10% карбамид пероксид.Тоа е истата состојка, која стоматолозите ја користат при скапите процедури на белеeње. Состојката има силен избелувачкии антибактериски ефект. Системот Whitelight ги содржи сите предности нанормалната ласерска процедура за белеeње на забите, со што истовремено е поефективен, со подостапна цена, привлечен надворешен изглед и лесен за употреба.

Прочистува од:

 • Цигари
 • Вино
 • Кафе
 • Пакетот вклучува 5 различни видови на чистење.
-23%
Затвори

Пулсирачки масажер

2,365.00 ден 1,824.00 ден
 • Овозможува пулсирачка масажа за длабинско релаксирање на муксулите околу вратот и рамената.
 • Ја подобрува циркулацијата и ве прави да се чувствувате порелаксирани по секоја масажа.
 • Повеќе програми со нивоа на интензитет според важите желби и потреби.
 • Може да се користи на вратот, рамената, абдоменот, нозете, колковите и грбот.
-46%
Затвори

Рачен антицелулитен масажер

935.00 ден 508.00 ден

Елиминирајте го несаканиот целулит и масни наслаги кои ве спречуваат да го облечете омилениот фустан. Со помош на овој масажер ќе ја зацврстите кожата и ќе ја вратите нејзината еластичност. Има антицелулитен систем кој делува врз масните наслаги додека си пружате релаксирачка масажа.

 • Напојување: 110~240V
 • Димензии: 12.9 x 9.3 x 8.5
-55%
Затвори

Рачен пилер за пети

390.00 ден 177.00 ден

Професионален пилер за нозе со прецизни и нежни сечачи кои нежно ја отстрануваат мртвата кожа. Дизајнираната форма на јајце совршено се вклопува во вашата дланка. Едноставен за одржување, отстранете го горниот дел од пилерот и измијте со вода.

 • Вклучува 2 вида на пилери
 • Турпија за пети
 • Нежни сечачи

Карактеристики:

 • Брз и лесен педикир од дома
 • Удобна рачка со стабилен зафат

-58%
Затвори

Релакс масажер 5 во 1

1,650.00 ден 699.00 ден

Масажерот кој ке ви пружи антицелулитна масажа, педикир и релаксирачка масажа. 

 • Одличен е за тонирање, релаксација и острануванје на целулит. 
 • Значително помага во намалување на телесната тежина, 
 • Го намалува целулитот и го подобрува изгледот на кожата. 
 • Помага длабочината на пенетрацијата на активната козметика да ја отстрани тензијата од вашето тело 
 • Ја подобрува циркулацијата на крвта, истегнувањето ја подобрува болката во мускулите и зглобовите, Отстранува мртва кожа.

Карактеристики:

 • Значително помага во намалување на телесната тежина. 
 • Го намалува целулитот и го подобрува изгледот на кожата. 
 • Помага длабочината на пенетрацијата на активната козметика да ја отстрани тензијата од вашето тело. 
 • Ја подобрува циркулацијата на крвта, истегнувањето ја подобрува болката во мускулите и зглобовите. 
 • Отстранува мртва кожа.

Продуктот содржи:

1* Масажер
5* Глави за различна употреба

-58%
Затвори

Сет за педикир

467.00 ден 195.00 ден

Совршено мазни стапала за само неколку секунди! Со помош на сетот за педикир лесно ќе ја отстраните грубата кожа предизвикана од напорната работа и неудобни чевли. Редовната употреба на сетот за педикир значително ја подобрува состојбата на вашите стапала и ја остава кожата неверојатно мека. Деловите на сетот се вклопуваат еден во друг што го прави лесно преносен и погоден за патување.

Сетот вклучува:

 • турпија
 • отстранувач на груба кожа
 • камен за стапала